PRP veido procedūra

Siekiant sugrąžinti odos jaunystę, pagerinti jos būklę, suteikti elastingumo, skaistumo, paskatinti odos mikrocirkuliaciją, pasitelkiama visiškai natūrali procedūra – plazmoliftingas (PRP, trombocitais praturitinta plazma, vampire facial).

Taip pat ši procedūra naudinga skatinant žaizdų, aknės paliktų randų gijimą, mažinant plaukų slinkimo problemą ir netgi gerinant lytinio gyvenimo kokybę.

Privalumai

Paprasta

prieš procedūrą nereikalingas joks specialus pasiruošimas, tik rekomenduojama vartoti daugiau skysčių ir atlikti kraujo tyrimą.

Greita

procedūra neužima daug paciento laiko, jai atlikti užtenka 45 minučių

Efektyvu

pirminius atliktos PRP procedūros rezultatus pacientas galima pamatyti jau po 24 valandų, tačiau galutinis rezultatas išryškėja maždaug po mėnesio ir tęsiasi iki vienerių metų.

Kaip atliekama procedūra?

Prieš atlikdamas natūralią odos atjauninimo procedūrą PRP, gydytojas su kiekvienu pacientu aptaria lūkesčius. Vėliau iš paciento venos paimama kraujo, iš kurio, naudojant centrifugą, išgaunama trombocitais praturtinta  plazma – PRP. Trombocitai natūraliai gydo pažeistas kraujagysles, ląsteles bei audinius, taip pat pasižymi augimo faktoriais vadinamomis medžiagomis, kurios padeda ląstelėms atsinaujinti, skatina kolageno gamybą ir pristabdo senėjimo procesus. Dėl plazmai paruošti naudojamų paties paciento kraujo kūnelių ji yra visiškai saugi, alerginės reakcijos tikimybė minimali. Naudojant itin ploną adatą, ši plazma suleidžiama į dermą. Esant reikalui, gali būti naudojama šalčio terapija ar vietinė anestezija skausmo prevencijai.

Kam rekomenduojama ši procedūra?

Natūralaus odos atjauninimo procedūra tinkama įvairaus amžiaus žmonėms, kurie pageidauja ne tik sumažinti veido, dekoltė, kaklo, rankų raukšles, palyginti dėl aknės atsiradusius odos paviršiaus nelygumus, atrofinius randus, taip pat įveikti plaukų slinkimo probelmą, susigrąžinti odos elastingumą ir skaistumą, bet ir prevenciškai stabdyti amžinius pakitimus odoje. Dažniausiai dėl šios procedūros tiek moterys, tiek vyrai kreipiasi nuo 30–35 metų, pasireiškus pirmiesiems odos senėjimo požymiams.

Kam nerekomenduojama ši procedūra?

  • nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims,
  • sergantiems onkologinėmis, kraujo, autoimuninėmis ligomis.
  • pacientams, kuriems konsultacijos metu nustatomas odos uždegimas arba virusinė infekcija procedūros vietoje.

Rekomendacijos po procedūros

Po procedūros gydytos vietos 12–24 val. rekomenduojama nešlapinti, netrinti, nekasyti, nemasažuoti, taip pat parą laiko nevartoti tonizuojančių gėrimų ir alkoholio.

3–7 dienas po procedūros nerekomenduojama maudytis vonioje, vandens telkiniuose, baseine, taip pat lankytis saunose ar pirtyse.

Gydytą vietą tepti SPF50 apsaugą turinčiais preparatais.

Kilus neaiškumų, labai svarbu kreiptis į procedūrą atlikusį gydytoją dermatovenerologą.