Nagų grybelio gydymas lazeriu

Nagų grybelis, vadinamoji onichomikozė, – užkrečiama infekcinio pobūdžio liga, kurią sukelia grybeliai: dermatofitai, pelėsiai, mieliagrybiai. Ja dažniausiai užsikrečiama baseinuose, pirtyse, sporto klubuose, paplūdimiuose. Esant nagų grybeliui, pažeidžiama nago plokštelė, pasikeičia nago spalva, forma, struktūra. Ši liga gali itin greitai plisti ir sukelti ne tik estetikos, bet ir sveikatos problemų, todėl ją spręsti reikia nedelsiant. Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo greičiau gauname rezultatus.

Nagų grybelio gydymo lazeriu privalumai

Saugu

efektyvi ir saugi lazerio technologija nesukelia šalutinių reiškinių, nepažeidžia sveikų audinių. Nepageidaujamos reakcijos galimybė itin nedidelė.

Greita

rekomenduojama kas 2 savaites atlikti 4 procedūras, kurių trukmė yra iki 30 min. Jei liga nėra įsisenėjusi, jų pakanka rezultatui pasiekti, be to, nereikia šalinti nago.

Veiksminga

atlikus pirmąją procedūrą, pacientas gali pastebėti sumažėjusį ligos plitimą, galutinis rezultatas matomas praėjus 6–12 mėn., kai nagas atauga.

Patogu

nagų grybelio gydymas lazeriu nesukelia nepatogumų, nes iškart po procedūros galima grįžti į įprastą dienos ritmą ir darbus.

Kaip atliekama procedūra?

Žmonės stengiasi išgydyti šią ligą namuose randamomis priemonėmis, tačiau, pastebėjus pirmuosius nagų grybelio požymius, rekomenduojama iškart kreiptis į gydytojus dermatovenerologus. Negydoma liga gali išplisti ir pažeisti kitus nagus, odą, plaukus ir tapti sepsio (kraujo užkrėtimo) priežastimi. Įvertinę būklę, gydytojai skiria gydomųjų tepalų, geriamų vaistų ar gydymą chirurginiu būdu. Visgi chirurginis gydymas tinkamas ne visiems, yra skausmingas, o po jo – gyjimo laikas išauga, todėl rekomenduojama problemą šalinti lazeriniu būdu. Efektyviausias ir greičiausias būdas pasiekti geriausią rezultatą – gydymo lazeriu  ir vaistų kombinacija. Vis dėlto nagų grybelio gydymo sėkmė labai priklauso ir nuo gydytojo bei paciento bendradarbiavimo, rekomendacijų laikymosi.

Prieš nagų grybelio gydymo lazeriu procedūrą su kiekvienu pacientu gydytojas dermatologas susitinka individualiai. Konsultacijos metu įvertinama nagų būklė, kiek pažengusi liga, vartojami vaistai ir kitos aplinkybės. Taip pat, prieš skiriant gydymo kursą, svarbu atlikti nagų grybelio diagnozės tyrimus. Jei liga jau įsisenėjusi, nago forma ir struktūra itin pakitusi, gydytojas išrašo specialų minkštinantį tepalą, kad atliekama procedūra būtų efektyvesnė. Taip pat šio susitikimo metu įvertinami paciento lūkesčiai ir kiti klausimai.

Atliekant procedūrą naudojamas naujausios kartos lazeris Fotona „Spectro“ (Nd:YAG bangos ilgis), kurio specialus skleidžiamas spindulys iki 50 laipsnių įkaitina grybelio paveiktą vietą. Esant tokiai temperatūrai, visi mikroorganizmai, pakitusios ląstelės ir sporos žūva, tačiau sveiki audiniai nėra pažeidžiami. Gydymo lazeriu procedūra neskausminga, gali būti jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas.

Pasiruošimas procedūrai

Atvykstant apžiūrai ir diagnostikai, nagai turi būti nekirpti, nelakuoti, netepti vaistais, dezinfektantais ar kitomis veikliosiomis medžiagomis 2 savaites. Pasiruošimas procedūrai ir diagnostikai labai svarbus ištyrimo sėkmei bei gydymo rezultatui.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Ši procedūra rekomenduojama įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems, pastebėjus nagų pakitimų, nustatyta grybelinė infekcija. Dažniausiai ši liga diagnozuojama vyresniems žmonėms, taip pat tiems, kurie dažnai lankosi baseinuose, pirtyse, sporto klubuose, vartoja imuninę sistemą slopinančius vaistus.

Procedūra neatliekama:

  • nėščiosioms, žindančioms moterims,
  • sergantiems diabetu, autoimuninėmis arba onkologinėmis ligomis.
  • sergantiems polineuropatija,
  • jei yra infekcija pėdų ir rankų srityse,
  • esant odos paviršiaus pažeidimų ar turintiems nago traumų.

Rekomendacijos po procedūros

Pacientas po procedūros gali iškart vykti namo, išlieka darbingas, nereikia riboti fizinės veiklos, taip pat ir maudymosi, gali dėvėti kojines ir avalynę.

Vis dėlto labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų ir papildomų higienos nurodymų – lyginti kojines, dezinfekuoti batus, vengti per ankštos avalynės, reguliariai prižiūrėti nagus, tarpupirščius ir pėdas, nevaikščioti basiems drėgnose viešose vietose, nesidalyti avalyne, kojinėmis ir nagų priežiūros priemonėmis su kitais žmonėmis, tęsti gydytojo paskirtų vaistų vartojimą.