Cheminis odos šveitimas

Cheminis odos šveitimas, vadinamasis odos šveitimas rūgštimi – kosmetologinė procedūra, kurios metu profesionalo parinkta organine rūgštimi, rūgščių mišiniu ir / ar retinoliu panaikinamas negyvųjų ląstelių sluoksnis ir suaktyvinami gilesniųjų sluoksnių procesai, paskatinamas atsinaujinimas. Tai viena populiariausių neinvazinių procedūrų, kuri padeda kovoti su pirmaisiais senėjimo požymiais.

Ši procedūra taikoma veido, kaklo, dekoltė sričiai ir kitose kūno vietose. Atlikus cheminį odos šveitimą, sumažėja raukšlės, pigmentinės dėmės, papilkėjimai, oda vėl tampa elastinga. Cheminis šveitimas skirstomas į paviršinį, vidutinį ir gilųjį. Cheminis odos šveitimas gali būti naudojamas ir siekiant išlyginti, pašviesinti strijas ar dėl aknės, vėjaraupių atsiradusius randelius. Pagerėjimas matomas iš karto. Vis dėlto, norint pasiekti efektyviausią rezultatą, reikalingas reguliarus procedūrų kursas.

Privalumai

Saugu

atliekant procedūrą jaučiamas lengvas dilgčiojimas, kaitimas.

Veiksminga

procedūra neužima daug paciento laiko – cheminio šveitimo rūgštimi ekspozicijos laikas apie 10 minučių.

Efektyvu

rezultatai pastebimi jau po pirmos procedūros.

Kaip atliekama procedūra?

Prieš cheminį odos šveitimą su kiekvienu pacientu gydytojas dermatovenerologas arba kosmetologas susitinka individualiai. Konsultacijos metu įvertinama odos būklė, tipas, lūkesčiai ir  kitos aplinkybės. Gydytojas / kosmetologas reikiamas priemones procedūrai atlikti parenka atskirai – priklausomai nuo paciento, procedūra atliekama naudojant skirtingas rūgštis.

Procedūrai atlikti nereikia daug laiko – užtenka maždaug 60 minučių. Pati medžiaga ant odos laikoma apie 10 min., tuo metu pacientas gali jausti šilumą, lengvą dilgčiojimą, tačiau tai yra normali organizmo reakcija į naudojamas medžiagas.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Procedūra rekomenduojama moterims ir vyrams nuo 25-erių, kurie pastebėjo pirmuosius senėjimo požymius, nori susigrąžinti odos lygumą, odos spalvą, tekstūrą ir geresnę jos būklę. Ji tinkama tiems, kurie turi pigmentinių dėmelių, išsiplėtusias poras, riebią odą, taip pat pacientams, kuriems susidarė randelių po aknės, bėrimų.

Cheminis odos šveitimas nerekomenduojamas:

  • nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi,
  • sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis,
  • vartojantiems retinolį,
  • turintiems alergiją naudojamiems preparatams, aktyvią herpes infekciją,
  • karščiuojant,
  • esant odos vientisumo pažeidimų terapinėje zonoje.
  • tiems, kuriems neseniai atlikta operacija terapinėje zonoje,
  • turintiems polinkį į keloidinį randėjimą,
  • jei pacientui nustatyti aktyvūs onkologiniai procesai ar vartojami fotosensibilizuojantys vaistai.

Rekomendacijos po procedūros

Iškart po procedūros oda gali būti paraudusi, blizgi, jaustis tempimas, kitą dieną šiek tiek pleiskanoti, tačiau tai visiškai išnyksta maždaug per 4–7 dienas.

Odos priežiūra po procedūros nulemia procedūros efektyvumą, komplikacijų pasireiškimo tikimybę, todėl tai yra labai svarbi viso gydymo dalis. Atlikus procedūrą, labai svarbu netrinti, nekasyti, nemasažuoti, nemiegoti ant vietų, kurioms atliktas cheminis odos šveitimas.

Taip pat labai svarbu vengti saulės spindulių. Visgi galima parinkti specialias rūgštis, pritaikytas naudoti vasarą, todėl ši procedūra gali būti atliekama ištisus metus. Po procedūros labai svarbus odos drėkinimas ir SPF50 apsauga nuo UV spindulių.