Akne yra lėtinė uždegiminė plauko folikulo riebalinės liaukos liga. Akne dažniausiai pasireiškia paauglystėje, pagerėja sulaukus 25 metų, bet gali pasireikšti ir vyresniame amžiuje, ypač moterims.

Aknės atsiradimui turi įtakos: genetinis polinkis, hormonų išsibalansavimas, aknės bakterija, plaukų folikulų išsiplėtimas ir užsikimšimas, paūmėjimus gali išprovokuoti kai kurie vaistai, netinkamos kosmetikos naudojimas, didelis pieno ir aukštą glikeminį indeksą turinčių produktų vartojimas.

Ar yra efektyvus gydymo būdas, kombinacija? 

Efektyviausias aknės gydymo būdas yra kompleksinis, parenkamas individualiai pagal kiekvieno paciento odos būklę ir aknės sunkumo laipsnį. Taikoma speciali kosmetika, gydymas tepamais ar geriamais vaistais, šie būdai gali būti kombinuojami su impulsinės šviesos ir lazerio procedūromis, rūgštiniais pilingais.

Ar rezultatai pasiekti gydant Akne lazeriu ar IPL ilgalaikiai? Kaip užtikrinti rezultato tęstinumą?

Gydymas intensyvia pulsine šviesa (IPL) ir lazeriu ypač tinka pacientams, kuriems nebuvo aknės pagerėjimo gydant vaistais, kurie nenori šalutinio vaistų poveikio ar kuriems sunku laikytis gydymo režimo. Intensyvi pulsinė šviesa ir lazeris slopina aknės bakterijos dauginimąsi, mažina riebalinių liaukų aktyvumą ir uždegimą.

Rezultatai gali būti ilgalaikiai, jei gydymo planas parenkamas teisingai, o baigus gydymą, pacientas laikosi gydytojo nurodymų (naudoja tinkamą kosmetiką, jei reikia, palaikomuosius gydomuosius kremus).

Ar gydant aknę rekomenduojama derinti kosmetologinę veido priežiūrą (veido valymus) su dermatologiniu gydymu? Kodėl?

Gydant aknę, dermatologinį gydymą derinant su kosmetologinėmis procedūromis (pavyzdžiui, atliekant veido valymą), pagreitinamas odos gijimas. Po aktyvios aknės gydymo, rekomenduojamos raminamosios, drėkinamosios kosmetologinės procedūros, padedančios greičiau atstatyti odos drėgmės balansą, veikia profilaktiškai dėl randelių po aknės atsiradimo.