Aknės gydymas lazeriu krūtinės srityje

Aknė yra viena dažniausiai pasitaikančių odos ligų – tai bėrimai, dar vadinami paprastaisiais spuogais, kurie gali pasireikšti ant veido, krūtinės ar / ir nugaros odos. Šią ligą sukelia genetika, jos sunkumą lemia odos riebalinių liaukų veikla, lytinių hormonų kiekio svyravimai, patiriamas stresas, mityba, P. Acne bakterijos.

Aknė yra lėtinė liga, kuri sunkiai pasiduoda gydymui, yra linkusi atsinaujinti, todėl itin svarbu vertinti kiekvieną atvejį individualiai, išbandyti kompleksines priemones geriausiam rezultatui pasiekti.

Aknės gydymas lazeriu dažnu atveju yra itin efektyvus, gali tapti puikia alternatyva ar papildoma priemone derinant ją su medikamentiniu gydymu bei kitomis procedūromis. Taikant gydymą lazeriu, nyksta uždegimui būdingas odos paraudimas ir patinimas, sumažėja uždegiminių mazgelių, pūlinių, taip pat nyksta ankstesnės aknės palikti randai, oda tampa lygesnė.

Privalumai

Saugu

procedūra neinvazinė.

Greita

procedūrai atlikti užtenka apie 10 min. (priklauso nuo veikiamo ploto).

Efektyvu

rezultatai matomi praėjus savaitei po procedūros, o uždegimo mažėjimas stebimas dar 4–6 savaites.

Neskausminga

oda gali būti patepama nuskausminamuoju kremu, naudojama odą vėsinanti paviršiaus šaldymo sistema, dėl to jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas odoje.

Kaip atliekama procedūra?

Gydytojas dermatologas įvertina kiekvieno paciento situaciją individualiai ir paskiria tinkamiausią gydymą. Prieš atliekant šią procedūrą oda nuvaloma antiseptiku,  gali būti lokaliai patepama skausmą mažinančiu kremu.

Aknės pažeistose vietose priglaudžiamas lazerio antgalis, kuris vienu metu skleidžia ir šviesos spindulius, ir šaldo, kad odos paviršiuje būtų jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas. Lazeris aknės židinyje suardo bakterijas, todėl jos žūva, taip pat sutrikdo kraujo mikrocirkuliaciją, todėl uždegimas mažėja – spartinamas gijimas ir užkertamas kelias naujų spuogų susidarymui.

Aknės gydymo lazeriu rezultatas išryškėja praėjus vos 12 valandų po procedūros, o uždegiminiai procesai odoje mažėja dar 4–6 savaites. Aknės gydymui, priklausomai nuo sunkumo ir formos, gali reikėti 3–20 procedūrų ciklo. Svarbu suprasti, kad aknės gydymas lazeriu padeda tam tikram laikotarpiui, tačiau, uždegimui kartojantis, procedūras reikia kartoti, jas derinti su kitomis priemonėmis.

Pasitaiko, kad po procedūros oda laikinai būna paraudusi, retais atvejais gali susidaryti šašelių, siekiant išvengti randų, jų jokiu būdu negalima liesti ar kaip nors traumuoti.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Aknės gydymas lazeriu rekomenduojamas įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, kenčiantiems nuo įvairių formų ir sunkumų aknės.

Aknės gydymas lazeriu neatliekamas:

  • nėščiosioms, žindančioms moterims,
  • pacientams, kurie vartoja sisteminius retinoidus (roaccutane), sisteminius antibiotikus,
  • jei neseniai atliktos operacijos gydomoje zonoje (būtina palaukti bent kelias savaites, kol oda sugis).

Rekomendacijos po procedūros

Odos priežiūra po procedūros nulemia jos efektyvumą, komplikacijų pasireiškimo galimybę, todėl tai yra labai svarbi viso gydymo dalis.

Mėnesį laiko gydytą zoną saugoti nuo UV spindulių (saulės, soliariumo), atviras vietas kas 2–3 val. tepti SPF50 apsaugą turinčiais preparatais.

Po procedūros 3 dienas rekomenduojama neatlikti kitų kosmetologinių procedūrų paveiktoje zonoje, taip pat nesilankyti pirtyse, baseinuose, saunose.

Vartoti kitus gydytojo nurodytus vaistus ar priemones.