Gausaus prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis (abi pažastys)

Botulino injekcijos nuo prakaitavimo

Jei kamuoja nuolat prakaituojantys delnai ar pažastys, neverta nerimauti, nes išeitis yra – botulino toksino injekcijos. Tai yra minimaliai invazinė viena efektyviausių procedūrų gausiam prakaitavimui sustabdyti. Prakaitas – natūrali žmogaus apsauginė reakcija, kuri pasireiškia esant dideliam fiziniam krūviui, kilus stresinių situacijų, dėl hormoninės sistemos veiklos. Gausų prakaitavimą lemia  genetika, mityba ir tam tikrų vaistų vartojimas.

Clostridium botulinum bakterijos natūraliai gamina botulino toksino baltymą, kuris injekcijoms yra išgryninamas ir sumaišomas su fiziologiniu tirpalu. Priklausomai nuo to, kiek pacientas prakaituoja, botulino toksino dozė suleidžiama į pažastis arba delnus. Botulino toksinas blokuoja ir slopina nervinių ląstelių galūnėles aktyvuojančias prakaito liaukas, todėl sumažėja ar išnyksta prakaitavimas.

Privalumai

Saugu

šalutinio poveikio ir komplikacijų tikimybė minimali.

Greita

procedūrai atlikti užtenka apie 30 min.

Efektyvu

viena sėkmingiausių prakaitavimo stabdymo procedūrų.

Kaip atliekama procedūra?

Gydytojas dermatovenerologas, prieš atlikdamas procedūrą, įvertina kiekvieno paciento situaciją individualiai.

Prieš procedūrą labai tiksliai apskaičiuojama injekcijos dozė – atsižvelgiama į žmogaus probleminę zoną. Itin svarbu, kad injekcijas atliktų tik kvalifikuotas gydytojas, kuris parenka ne tik injekcijos kiekį, bet ir išmano techniką, žino tikslius taškus, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Visada prieš procedūrą oda lokaliai patepama skausmą malšinančiu kremu, injekcijos leidžiamos itin plona adata į odą maždaug 1 mm gylyje.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Ši procedūra rekomenduojama įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, siekiantiems sumažinti ar visiškai panaikinti lokalų prakaitavimą, kenčiantiems nuo hiperhidrozės.

Botulino toksino injekcijos netaikomos:

  • nėščiosioms ir žindančioms moterims,
  • sergantiems odos, neurologinėmis ligomis,
  • pacientams, kuriems neseniai atliktos lazerių ar kitos procedūros, operacijos gydomoje zonoje (būtina palaukti bent kelias savaites, kol oda visiškai sugis).

Rekomendacijos po procedūros

Odos priežiūra po procedūros nulemia jos efektyvumą, komplikacijų pasireiškimo galimybę, todėl tai yra labai svarbi viso gydymo dalis.

Po procedūros 4 valandas rekomenduojama vertikali padėtis, 12–24 val. labai svarbu netrinti, nekasyti, nemasažuoti ir nemiegoti ant injekcijų zonų. 3 dienas nevartoti alkoholio, neužsiimti aktyvia fizine veikla.

3–7 dienas neatlikti kitų kosmetologinių procedūrų paveiktoje zonoje, taip pat nesilankyti pirtyse, baseinuose, saunose, vengti karšto dušo.

Savaitę gydytą zoną saugoti nuo UV spindulių (saulės, soliariumo), atvirose vietose kas 2–3 val. tepti SPF50 apsaugą turinčiais preparatais.

Po procedūros 4 valandas rekomenduojama vertikali padėtis, 12–24 val. labai svarbu netrinti, nekasyti, nemasažuoti ir nemiegoti ant injekcijų zonų. 3 dienas nevartoti alkoholio, neužsiimti aktyvia fizine veikla.

Prabėgus 2 savaitėms po procedūros, rekomenduojama pakartotinai apsilankyti pas gydytoją rezultatams įvertinti.