Moliuskas – tai dažna virusinė odos infekcija, kurią sukelia Molluscum contagiosum virusas (MCV). Dažniausiai pasireiškia vaikams kaip daugybinės minkštos su įdubimu per vidurį papulės. Dažniau atsiranda ties lenkimo vietomis, ypač pažastų ir lytinių organų srityje.
Miliumai – tai mažos cistos, sudarytos iš odos baltymo (keratino). Dažnai jie yra daugybiniai ir pasireiškia kaip maži perlamutriniai mazgeliai iškart po odos paviršiumi. Atsiranda veido, ypač vokų, skruostų srityje.
Oda yra didžiausias žmogaus organas, kuris reaguoja ir į vidinius organizmo procesus, ir į išorinius veiksnius. Ant odos ar poodyje gali būti įvairaus pobūdžio darinių, jie skirstomi į piktybinius, gerybinius ir užkrečiamus. Piktybiniams priskiriamos karcinomos, melanomos, gerybiniams – apgamai, pigmentinės dėmės, seborėjinės keratozės, minkštosios fibromos, ksanteliazmos, cistos. Užkrečiamiems – virusinės karpos, moliuskai.
Dalis odos ar poodžio darinių atsiranda dėl paveldimumo, tačiau jie gali signalizuoti ir tam tikras ligas, pavyzdžiui, padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, diabetą, išemines širdies ligas, kepenų, kasos, tulžies pūslės funkcijos sutrikimus.
Negalima numoti ranka į atsirandančius pakitimus odoje, nusistatyti diagnozę ar imtis savigydos. Ypatingą dėmesį skirti ir nedelsiant su dermatologu pasikonsultuoti reikėtų dėl staiga atsiradusių, pradėjusių keisti dydį, formą ar spalvą, skausmingų, besidauginančių, diskomfortą ar nerimą dėl supiktybėjimo, estetinį nepasitenkinimą keliančių darinių.