Minkštosios fibromos (sin. papilomos) – tai dažnai pasireiškiantys gerybiniai odos dariniai, kurie atrodo kaip minkštos odos išaugėlės ant kojytės. Dažniausiai atsiranda odos raukšlėse – kaklo, pažastų, kirkšnių srityse. Gausiau pasireiškia nutukusiems ar cukriniu diabetu serganties žmonėms. Minkštųjų fibromų atsiradimo priežastis nėra žinoma. Provokuojantys veiksniai gali būti: odos dirginimas, didelis augimo faktorių kiekis (pvz., nėštumo metu) ir kt.
Procedūros metu naudojamas Fotona „Spectro“ lazeris, kurio energija skleidžiama į norimo šalinti darinio ląsteles. Jos absorbuoja lazerio nukreiptus spindulius ir yra efektyviai panaikinamos, aplinkiniai audiniai nenukenčia, todėl gyja greičiau ir lieka mažesnis pažeidimas.
Oda yra didžiausias žmogaus organas, kuris reaguoja ir į vidinius organizmo procesus, ir į išorinius veiksnius. Ant odos ar poodyje gali būti įvairaus pobūdžio darinių, jie skirstomi į piktybinius, gerybinius ir užkrečiamus. Piktybiniams priskiriamos karcinomos, melanomos, gerybiniams – apgamai, pigmentinės dėmės, seborėjinės keratozės, minkštosios fibromos, ksanteliazmos, cistos. Užkrečiamiems – virusinės karpos, moliuskai.
Dalis odos ar poodžio darinių atsiranda dėl paveldimumo, tačiau jie gali signalizuoti ir tam tikras ligas, pavyzdžiui, padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, diabetą, išemines širdies ligas, kepenų, kasos, tulžies pūslės funkcijos sutrikimus.
Negalima numoti ranka į atsirandančius pakitimus odoje, nusistatyti diagnozę ar imtis savigydos. Ypatingą dėmesį skirti ir nedelsiant su dermatologu pasikonsultuoti reikėtų dėl staiga atsiradusių, pradėjusių keisti dydį, formą ar spalvą, skausmingų, besidauginančių, diskomfortą ar nerimą dėl supiktybėjimo, estetinį nepasitenkinimą keliančių darinių.