Pigmentinių dėmių šalinimas skruostų srityje

Pigmentinės dėmės įvairiose kūno vietose atsiranda dėl pigmento melanino pertekliaus. Jų atsiradimui įtaką daro saulės poveikis, odos senėjimas, vartojami medikamentai, ligos, kiti įgimti faktoriai. Šios dėmės būna įvairių formų, gylio ir dydžio – nuo vos pastebimų iki delno dydžio.

Jos atsiranda dėl pigmentinio melanino pertekliaus. Tam įtakos taip pat gali turėti genai, saulė ar odos senėjimo procesas. Pigmentinės dėmės odą gali paversti mažiau skaisčia, nelygia, šią problemą gali turėti tiek vyrai, tiek moterys.

Pigmentinės dėmės gali būti šalinamos bet kurioje kūno vietoje. Įprastai tai – veidas, kaklas, nugaros, rankų, dekoltė sritys. Procedūra trunka iki pusvalandžio, jos metu veikiamos pigmentinės dėmės bei atjauninama oda.

Privalumai

Saugu

procedūrą atliekant kompetentingiems gydytojams dermatovenerologams komplikacijų tikimybė nedidelė.

Greita

procedūra trunka nuo 10 iki 30 minučių, o rezultatams pasiekti gali užtekti vieno karto.

Minimaliai skausminga

procedūra yra minimaliai skausminga, gali būti juntamas lengvas dilgčiojimas. Esant poreikiui, gydymas atliekamas su vietine nejautra ar nuskausminama šalto oro srove.

Nauda odai

procedūros metu ne tik šalinamos pigmentinės dėmės, bet ir pati oda tampa skaistesnė, lygesnė, atrodo vizualiai jaunesnė.

Kaip atliekama procedūra?

Naujausios kartos Fotona „Spectro“ lazerio Erbium:YAG bangos ilgio arba impulsinės šviesos spindulys yra nukreipiamas į gydomą vietą, skleidžiama šviesa suskaido pigmentą į smulkias daleles. Pigmento likučiai patys pasišalina iš organizmo. Procedūros metu gali būti juntamas lengvas dilgčiojimas, esant poreikiui, gydymas gali būti atliekamas pritaikius  vietinę nejautrą ar nuskausminant šalto oro srove.

Kartais rezultatams pasiekti užtenka vienos procedūros, esant reikalui, gydytojas skiria jų daugiau. Tarp procedūrų patartina palaukti apie mėnesį, kad suskaidytas pigmentas spėtų pasišalinti iš organizmo. Bent du mėnesius iki ir po procedūros rekomenduojama vengti saulės, soliariumų ir kitų ultravioletinių spindulių.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Pigmentinės dėmės lazeriu yra šalinamos nuo viso kūno, veido. Procedūrą galima atlikti bet kokio amžiaus asmenims. Prieš kiekvieną procedūrą gydytojas dermatologas įvertins odos būklę, jautrumą, pigmentinių dėmių kilmę ir parinks tinkamiausią gydymą. Su gydytoju aptarsite galimą procedūros efektyvumą, jų skaičių.

Nerekomenduojama atlikti procedūros:

  • nėščiosioms ar žindančioms moterims,
  • esant šviežiam odos įdegiui (2–4 savaitės),
  • esant aktyviai odos infekcijai,
  • esant piktybiniams odos susirgimams gydomoje zonoje,
  • jei oda linkusi į keloidinį randėjimą,
  • jei padidėjęs organizmo jautrumas šviesai dėl sergamų ligų ar vartojamų medikamentų.

Rekomendacijos po procedūros

Po procedūros gydytos vietos rekomenduojama nešlapinti, savaitę tepti odą drėkinančiu, atstatančiu kremu kas 2–3 val., nekasyti, nelupinėti.

1–2 savaites nesilankyti pirtyse, saunose, nesimaudyti baseinuose, vonioje, nesiprausti po karštu vandeniu.

Savaitę po procedūros vengti didelio fizinio aktyvumo.

4 savaites neatlikti šveičiamųjų, rūgštinių, lazerinių procedūrų injekcijų paveiktoje zonoje.

4–8 savaites gydytą zoną saugoti nuo UV spindulių (saulės, soliariumo), atvirose vietose tepti SPF50 apsaugą turinčiais preparatais kas 2–3 val.

Pusmetį po procedūros gydytą zoną saugoti nuo UV spindulių, atvirose vietose tepti SPF30–50 apsaugą turinčiais preparatais kas 2–3 val.

[/vc_colum