Riebalinių liaukų hiperplazija (lot. sebaceus hyperplasio) – tai padidėjusios riebalinės liaukos matomos kaip gelsvi iškilimai iki 3mm skersmens kaktos bei skruostų srityje. Paprastai pasireiškia vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonėms, dažniau atsiranda esant imuniteto sutrikimui. Šie odos dariniai priskiriami gerybiniams navikams, tačiau jie nėra pavojingi. Riebalinių liaukų hiperplazijas apžiūri, įvertina specialiu prietaisu dermatoskopu bei diagnozuoja gydytojas dermatologas.
Sana Juna klinikoje riebalinių liaukų hiperplazijų šalinimas atliekamas Fotona Spectro lazeriu Er-Yag bangos ilgiu arba Fox diodiniu lazeriu, kuomet dariniai yra suardomi nepažeidžiant aplinkinės odos.
Oda yra didžiausias žmogaus organas, kuris reaguoja ir į vidinius organizmo procesus, ir į išorinius veiksnius. Ant odos ar poodyje gali būti įvairaus pobūdžio darinių, jie skirstomi į piktybinius, gerybinius ir užkrečiamus. Piktybiniams priskiriamos karcinomos, melanomos, gerybiniams – apgamai, pigmentinės dėmės, seborėjinės keratozės, minkštosios fibromos, ksanteliazmos, cistos. Užkrečiamiems – virusinės karpos, moliuskai.
Dalis odos ar poodžio darinių atsiranda dėl paveldimumo, tačiau jie gali signalizuoti ir tam tikras ligas, pavyzdžiui, padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, diabetą, išemines širdies ligas, kepenų, kasos, tulžies pūslės funkcijos sutrikimus.
Negalima numoti ranka į atsirandančius pakitimus odoje, nusistatyti diagnozę ar imtis savigydos. Ypatingą dėmesį skirti ir nedelsiant su dermatologu pasikonsultuoti reikėtų dėl staiga atsiradusių, pradėjusių keisti dydį, formą ar spalvą, skausmingų, besidauginančių, diskomfortą ar nerimą dėl supiktybėjimo, estetinį nepasitenkinimą keliančių darinių.